VŠECHNY POVÍDKY O POSTAVÁCH Z NARUTA A YAOI POVÍDKY PŘESUNUTY NA MŮJ 2. BLOG S YAOI POVÍDKAMA

Červen 2010

Dva v jednom

30. června 2010 v 21:30 | haf |  žiju
A co, že dva v jednom? Přece články, ha!:D Nejdříve sem hodím diplom od BLé za její bleskovku. Teda, ta červená, jak se pomalu zesvětluje, tak ta je SUPER!!! Děvče, udělala jsi mi obrovskou radost:D

Diplom od BLé za bleskovku:-)

od BLé za bleskovku 1
A pak ten druhý:

Poslední prázdniny na střední:'-( (ukápla slzička, no)

Takže, dneska bylo vízo:-) Dokonce jsem se polepšila v matice. Vždycky jsem měla 4 (od devítky) a teď...teď...TEĎ MÁM 3!!! JUCHŮŮŮŮŮ!!! JAK JSEM SE TO DOZVĚDĚLA, TAK JSEM SKÁKALA RADOSTÍ METR VYSOKO!!!:-D
No, takže, seznam mých známek: :-D
čeština: 2 (z tý jsem to málem dotáhla i na 1, ale já musím mít, jako celou základku i střední 2:D)
angličtina: 2
občanka: 1
matika: 3
fyzika: 3
chemie: 1 (ta mě hrozně baví)
ekologie: 1
tělocvik: 1 (díky té naší učitelce, které na tom, jestli vůbec něco v té hodině děláme, jaksi moc nezáleží:D)
počítače: 2
stroje: 2
ekonomika: 2
materiály: 2
oděvní technologie: 3
konstrukce a modelování oděvů (tam kreslíme střihy): 3
aplikovaná výpočetní technika (tam kreslíme technnické nákresy různých oděvů na PC): 2
výtvarka: 1
praxe: 3
No, ale pro mně bylo loučení se školou nějak dojemné. Protože po prázdninách jdu do čtvrťáku a to bude, panečku záhul. Už jsem si začala dělat maturitní otázky do češtiny. PANEBOŽE, JÁ SE TÉ MATURY TAK BOJÍM!!! BOJÍM SE, ŽE TO NEDÁM!!! Ale zas, na druhou stranu si věřím. Ale den před maturou nebudu moct spát:D A to bude nejhorší:'-( Ale tyto prázky si užiju:-) MUSÍM, PROTOŽE TO JSOU POSLEDNÍ NA STŘEDNÍ!!! Bože, jak ten zatracený čas letí:'-( Před chvilkou mě čekal prvák a říkala jsem si, že maturita je ještě daleko:D A taky jsem si říkala, že se začnu učit až ve čtvrťáku (na tu maturu), ale jak jsem viděla ty otázky do češtiny, tak mě braly mdloby a říkala jsem si, že jsem se měla začít učit už dřív:D Je tam 25 otázek z každého ročníku a každá je ještě rozdělená na a, b, c a tak a zatím (z toho, co mám vypracované) každá ta odpověď zabrala min. tak půl A4. Tvl, to je teda šleha!!!
No, ale dnešek byl úplně super!!! S kámoškou, která chodí do prváku, jsme se šly podívat na základku, kam chodila. A tam jsme potkali úplně super učitele. Se nedivím, že je měla ráda:-D Taky bych chtěla takové skvělé učitele:-D No, já jí musím někdy ukázat tu svou základku:-D
Pak jsem byla chvilku u ní a pak jsme šly na koupák. Když jsme vycházely z jejího bytu (bydlí v paneláku), tak na vedlejších dveřich od něčeho nevím, čeho, byl nalepený plakát. Byla to sice nějaká přitroublá reklama, ale tím stylem, jak to bylo udělané, mi to připomnělo Kurta Cobaina a Nirvanu:-D Proč, to ví jenom Bůh.
No, na koupálku bylo úplně super. To jsem potřebovala. Vždyť já na ničem takovém nebyla skoro rok:-D Měli tam úplně super tobogán, rychlejší než tam, kde jsem zvyklá chodit. Nejdříve jsme se sice málem pohádaly o moje plavky (mě ty její byly velké), ale bylo super:-D U stánku s občerstvením jsme vymýšlely krávovinky o tom, jací jsou ti prodavači hezcí a že je sbalíme (každá se ale styděla jak malá holka:-D a navíc, já mám kluka). Pak ta kámoška vytáhla peněženku a začala se v ní hrabat. Vypadly z ní 2 označené jízdenky, tak jsem si začala hrát, že to jsou kluk a holka a dávají si rande:-DChtěly jsme natočit video, ale zapomněly jsme na to. No, pak jsme se hádaly, o tom, jestli si Blažena bere Vencu ve Slunce, seno a pár facek nebo ve Slunce, seno, erotika:-D A vsadily jsme se, že se na to podíváme a když vyhraju já, tak ta kámoška (Ája) se mnou půjde na ten tobogán (ona se tobogánů bojí) a když vyhraje ona, tak já se kteréhokoliv hezkého kluka, co tam potkáme, zeptám na číslo a dám jí ho:-D
No, a nakonec jsme si udělaly prču a šly jsme na dětské brouzdaliště a tam jezdily na takovém mini tobogánku pro mrňata:-D A taky jsme blbly pod takovým tím hříbkem, co z něj teče voda:D A to už jsme žhavily mobil a fotily a fotily:-D (ale pak jsme musely přestat, protože na něj furt někdo stříkal vodu a zamlžil se mu display a už to blbnulo:-D).
na brouzdališti:-D
:D
jde do tuhého:-D
brýle mé milé zlaté Alenky:-D
já opět v brýlích mé milé zlaté Áji:D
Jo, jak jsou ty fotky na té skluzavce, tak já tam mám modré dvoudílné plavky na zavazování na zádech a na krku (aby mi ladily s brouzdalištěm a se skluzavkou:-D).

Rock Fest:-)

27. června 2010 v 17:47 | haf |  žiju
Tento měsíc je přímo nabitý festivalama v mém okolí:-D Včera to bylo pro změnu tam, kde bydlím, takže v Brušperku:-D A představte si to: k nám do takové díry přijel Aleš Brichta s AB Bandem:-D No, ale protože to je festival, tak tam samozřejmě nebyl jenom pan Brichta a spol. Já tam přišla až na 19 hodin, takže jsem viděla Escape. To je kapela od nás z Brušperka. Hrajou covery rockových, punkových a metalových skupin (Metallica, Judas Priest, Sex Pistols, Twisted Sister atd.). Smaozřejmě, že my Brušperáci jsme kaliči jak cyp, takže pogo nechybělo:-D (já ho nikdy před tím netancovala, ale včera jsem se přidala a bylo to supeeeeeeer:-D). Pak hráli Scorpions revival. Ten zpěvák má hlas fakt jak Klaus Meine:-D Jak jsem byla na prových Scorpions v té Ostravě na Prokešově náměstí a pak jsem si přečetla, že u nás na Rock festu budou Scorpions Revival, tak jsem se musela smát:-D Jako, praví Škorpíci by byli lepší (co my víme, třeba náš Rock Fest jednou dosáhne kvality Masters of Rock ve Vizovicích:-D).
Přidávám písničky od pravých Scorpions, které se mi taky líbí (nejvíc se mi líbí Still Loving You, Send me an Angel, Wind of Change a You and I, ale ty už jsem tu dávala)

A fotečka pana zpěváka:-)
Pak přišel Aleš Brichta se svým AB Bandem. No, samozřejmě, že byl kotel jak cyp:D A pan Brichta měl stejné glády jak já:D A nakonec dokonce dali Motorhead Ace of Spades:D A já si šáhla na kytaru toho "kytaristy s krátkýma vlasama":D


Kiss-členové

26. června 2010 v 13:00 | haf |  Kiss
A když už jsme u těch Kissáků, tak bych sem přidala i něco o mých nejoblíbenějších členech. Což jsou Paul Stanley, Peter Criss, Gene Simmons a Ace Frehley. Ano, Eric Singer a Tommy Thayer jsou taky dobří, ale Peter a Ace? To je prostě klasická sestava Kiss, kterou nikdy nikdo nenahradí. Eric a Tommy jsou ve svém oboru skvělí, jen mě štve, že museli nahrazovat Petera a Aceho. V tomto případě je chlast velmi zasrané svinstvo. Ale hlavně, že Gene a Paul s Peterem a Acem nemají žádné problémy a normálně s nima mluví.
Takže, začněme:
Paul Stanley:Starchild:D
Paul Stanley (* jako Stanley Harvey Eisen 20. ledna, 1952, Queens, New York) je americký kytarista, zpěvák a zakládající člen rockové skupiny KISS. Podílel se na většině největších hitů skupiny jako např. Rock and Roll All Nite, Hard Luck Woman, I Was Made For Lovin' You, Crazy Crazy Nights a Forever."

Předtím než se na začátku roku 1970 potkali s Genem Simmonsem ve skupině Wicked Lester, hrál Paul Stanley v místní kapele s názvem Rainbow (nešlo o Rainbow Ritchieho Blackmora) a ve skupině Uncle Joe. Album, které skupina Wicked Lester nahrála nebylo nikdy vydáno, ale některé skladby, které tehdy Paul a Gene zkomponovali, se objevily v boxsetu od Kiss z roku 2001. Poté, kdy se k nim připojili Peter Criss a Ace Frehley se skupina přejmenovala na Kiss a v únoru 1974 vydala své debutové album.

Paul Stanley na koncertech vystupoval s maskou hvězdného dítěte (The Starchild) oblečený v přiléhavém oděvu a vysokých botách. Jeho postava měla zvýrazňovat zjemněný, mimozemský až oboupohlavní protiklad k agresivně působícímu démonovi, kterého představoval Gene Simmons, či mystické masce Space Ace Frehleyho.

V roce 1999 se Paul Stanley objevil v kanadském Torontu v muzikálu The Phantom of the Opera, kde si zahrál právě fantoma. Paul má vrozenou deformaci vnějšího ucha (Microtia- malé ucho). Během působení v Torontu ho kontaktovala organizace AboutFace, která podporuje a pomáha lidem s vrozenými deformacemi a požádala ho o spolupráci. Paul Stanley se potom objevil na podpůrných akcích a na videích, které byly organizovány na shromažďování finančních prostředků pro tuto nadaci.

Roku 2001 Stanleyova manželka Pamela Bowen požádala o rozvod. Mají spolu syna Evana Shana Stanleyho (*6. června 1994). 19. listopadu 2005 se oženil s Erin Sutton, 6. září 2006 se jim narodil syn Colin Michael Stanley.

Nazpíval i duet se Sarou Brightmanovou I Will Be with You - na jejím albu Symphony.

Kromě zpěvu a hry na baskytaru a kytaru píše hudbu a texty, jeho vášní je malování obrazů, zahrál si i ve filmu.

Gene Simmons:Demon
Gene Simmons (*jako Chajim Witz 25. srpna 1949, Haifa, Izrael) je americký baskytarista, zpěvák a zakládající člen hard rockové skupiny Kiss. Z koncertů je známý maskou démona, pliváním ohně, pliváním umělé krve a vyplazováním jazyku.

Narodil se v rodině maďarských Židů, kteří přežili Holokaust. V roce 1957 se se svou matkou přestěhoval do New Yorku. Poté své jméno změnil na Gene Klein (Klein je jméno po matce) a na konci 60. let ho změnil na Gene Simmons. Jeho první skupinou byla Lynx, která se později přejmenovala na The Missing Links; tuto skupinu pak rozpustil a založil skupinu Long Island Sounds. Poté navštěvoval Sullivan County Community College a působil ve skupině Bullfrog Beer. Na začátku 70. let se Stanleym Eisenem (dnes známý jako Paul Stanley) založil skupinu Wicked Lester, která nahrála jedno album, nebylo však nikdy vydáno.

Nespokojeni se zvukem kapely hledali jiné muzikanty a nakonec vzali bubeníka Petera Criscuolu a kytaristu Paula Frehleyeho (dnes známí jako Peter Criss a Ace Frehley), čímž položili základ Kiss.

S ohledem na svůj původ umí nejen anglicky, ale i hebrejsky, maďarsky a německy. Učí se japonštinu a mandarínštinu. Kromě zpěvu hraje na baskytaru, kytaru, bicí a piano. Je skladatel a spisovatel, zahrál si i ve filmu.

Kromě charakteristických písní bychom vyjmenovali ty, ve kterých si střihnul hlavní vokál: Domino, A World without Heroes, Goin´ Blind a See You Tonight.

Co se týče domněnek ohledně vymyšlení masek/make upu, při rozhovoru pro TV Gene uvedl, že byli v původní sestavě na koncertu Alice Coopera a říkali si, že by bylo úžasné, vystupovat jako 4 Cooperové, ale chtěli ještě více šokovat. Tak vznikl Démon a ostatní…

Space Ace
Ace Frehley: (toho mám nejradši, díky tomu, jak se směje:-D)
Paul Daniel Frehley (* 27. dubna, 1951, lépe znám jako Ace Frehley) je americký rockový kytarista a bývalý člen americké skupiny Kiss, která byla založena v New Yorku v roce 1973. Spolu sním ji založili Paul Stanley, Gene Simmons a Peter Criss. Hrál v ní mezi lety 1973 až 1982 a 1995 až 2002.

Ace se narodil a vyrůstal v Bronxu. Byl nejmladší ze tří dětí. Frehleyovi byli hudební rodina a tak Paul dostal svou první elektrickou kytaru k vánocům roku 1964. Na kytaru se učil hrát sám. Byl ovlivněn stylem Jeffa Becka a Peta Townshenda. (Pozn. aut.: Vidím, že máme stejný vkus, co se týče toho Townsenda:-D)

Když jeho skupina Cathedral potřebovala peníze na koncerty, tak Ace opustil střední školu. Poté se však na nátlak rodiny a přítelkyně na školu vrátil, aby dostudoval. Po dostudování měl Ace několik krátkodobých prací: pracoval i jako pošťák, dodavatel nebo messenger.

Od začátku 70. let hrál Ace v několika místních skupinách. V roce 1972 mu jeho kamarád Bob McAdams ukázal inzerát na sólového kytaristu v týdeníku The Village Voice. Bob a Ace šli tedy na 10 East 23rd Street, kde potkali trio Paul Stanley, Gene Simmons a Peter Criss. Ace (který měl jednu botu červenou a druhou oranžovou) byl na pohled méně než zajímavý, ale skupina chtěla slyšet, jak hraje. Po třech týdnech ho jmenovali kytaristou. Okolo ledna 1973 se rozhodli pro název Kiss. Ace pro skupinu navrhl logo s dvěma blesky.  Poté si rozdělili postavy a masky,  pod kterými budou vstupovat, z Ace se stal "Space Ace", jako cizí návštěvník z planety Jendell.

Ace přišel při pyroefektech při vystoupení Kiss na nápad použít kytaru vystřelující "blesk", kterou se trefuje do různých částí pódia - například světel. Nápad se ujal, i přes původní ne zrovna bezpečné pokusy

Poslední vystoupení s Kiss v jeho přítomnosti se konalo 24.2.2002, během závěrečného ceremoniálu Zimních olympijských her v Salt Lake City. Poté se vrátil k opět k sólové kariéře.

Je skladatel, kromě hry na kytaru a baskytaru při koncertech ukázal fanouškům i svůj hlas např. v písních 2000 man, New York Groove a dalších.

Peter Criss: (byl roztomilý v té masce:-D)Catman
Peter Criss (* 20. prosince 1945 Brooklyn, New York), vlastním jménem George Peter John Criscuola. Byl nejstarším z pěti dětí Josepha a Loretty Criscuolových. Peter Criss je americký bývalý bubeník hard rockové skupiny Kiss.
Patří k zakládajícím členům kapely. Působil ve skupině Chelsea. Dále založil skupinu Lips. Po jejím rozpadu dal Criss inzerát do Rolling Stone, ve kterém jako bubeník hledal originální soft i hard rockovou kapelu.Na inzerát odpověděli Paul Stanley a Gene Simmons, kteří v té době hledali nové členy pro jejich kapelu. Ace Frehley byl přijat v prosinci 1972, a kapela byla později, téhož měsíce pojmenována - Kiss.

Kiss vydali jejich debutové v únoru 1974. Během své kariéry v Kiss, byl Criss zpěvák několika pozoruhodných skladeb včetně Black Diamond, Hard Luck Woman, Dirty Livin´, Nothin' to Lose, Mainline, Strange Ways, Getaway, Baby Driver, Hooligan, Kissin' Time and I Finally Found My Way a jejich průlomového hitu Beth.

Beth si zaslouží, abychom jí věnovali pár řádků: píseň byla napsána ještě v době, kdy byl Peter členem sk. Chelsea. Hudbu napsal během cesty vlakem z New Yersey do New Yorku, kde skupina zkoušela. Na písni (a mnoha dalších) spolupracoval se Stanem Penridgem, kolegou ze sk. Chelsea. Původně měla patřit Becky (Beck i v názvu), manželce kolegy Mika Brandova, která mu často volala do zkušebny a ptala se kdy přijde domů… Jméno bylo ale nakonec změněno. Píseň byla na poslední chvíli přidána na album Destroyer. Podle Billa Aucoina, manažera Kiss v té době, Gene Simmons s Paulem Stanleym nechtěli Beth, na albu, protože nebyla typickou kissáckou písní. Bill však trval na zachování songu na desce.
I když byla píseň nakonec schválena, dostala se stejně až na B-stranu. Oproti názorům Paula a Gena ji přijaly rozhlasové stanice s nadšením, a to zejména v Atlantě a Georgii, začali ji dokonce hrát víc než Detroit Rock City, tím se rychle, nicméně opravdu nečekaně proslavila. Kiss a Casablanca Records znovu vydávají Beth, na A-stranu s Detroit Rock City na B-straně, a byla nyní daleko úspěšnější.
V roce 1977, Kiss obdrželi cenu People´s choice Award pro píseň Beth, jednu z mála, kterou kapela v tehdejších dobách získali. Je to také jediná píseň Kiss, u které chybí jakékoli instrumentální vystoupení některého člena kapely. Criss zpívá pouze na hudební podklad klavíru a smyčcového orchestru, což byl v té době ostrý odklon od hard rockově orientované skupiny.


Nosil masku Cat/Catman (v českém překladu kočka). Ve skupině působil v letech 1973-1980, 1996-2001 a 2002-2004.

Pro problémy s alkoholem (tak jako Ace Frehley) byl ze skupiny vyloučen a nahrazen Ericem Carrem a dále Ericem Singerem. Na čas se ke skupině vrátil, dále hostoval, aktuálně (2010) se skupinou vystupuje E. Singer.


Crissova sólová alba:
Peter Criss (1978)
Out of Control (1980)
Let Me Rock You (1982)
Cat #1' (1994)
A musím sem přihodit ještě něco o Ericu Carrovi. Protože to, co jsem se o něm teď dozvěděla, mě docela šokovalo. (Je to už sice stará informace, kterou skalní fanoušci jistě vědí, ale já to nevěděla a prostě mě to šokovalo.) Chtěla jsem se podívat, pod jakou maskou vystupoval Eric Carr, a tak jsem koukla na stránky Kiss Army a dočetla jsem se tam tohle:
Eric Carr:
Paul Charles Caravello (12. července 1950 - 24. listopadu 1991), známý jako Eric Carr, byl americký hudebník v letech 1980 až 1991 bubeníkem hardrockové skupiny KISS.

Eric Carr se do skupiny dostal začátkem 80. let, když se KISS rozhodli vyhlásit veřejný konkurz, kterým chtěli získat náhradu za problematického Petra Crisse. Posledním albem, na jehož nahrávaní se Criss se skupinou zúčastnil bylo Love Gun z roku 1977. V době své návštěvy konkurzu se Paul Caravello živil opravováním kachlí a přitom hrával na bicí v různých skupinách. Byl posledním z uchazečů a poté, co předvedl svůj výkon, požádal Paula Stanleyho, Gena Simmonse a Ace Frehleyho o autogramy. Doufal, že má aspoň nějakou šanci, že bude vybrán. Poté, co se stal členem skupiny, začal používat pseudonym Eric Carr. První maskou, kterou ve skupině měl byl "The Hawk" (sokol, jestřáb), ale změnil si ji na "The Fox" (liščí masku).

První albem, který se skupinou Kiss nahrál bylo album Music From "The Elder", soundtrack k neexistujícímu filmu. Toto album bylo úletem skupiny k mystickému art rockovému hudebnímu stylu. Byl autorem skladby Under the Rose, s refrénem ve stylu gregoriánského chorálu. Eric byl i spoluautorem několika skladeb na albech Lick it Up, Animalize a Crazy Night.

Fanoušky je často hodnocen jako jeden z nejlepších bubeníků v historii skupiny, pro jeho intenzivní a přesný styl hry, odlišný od jemnější, jazzem ovlivněné Crissovy techniky. Carrův styl hry na bicí je lépe identifikovatelný na nahrávkách dalšího alba skupiny Creatures of the Night z roku 1982. Nebyl jen hráčem na bicí, ale jednalo se i o zpěváka, ovládal i jiné hudební nástroje jako je kytara, basová kytara a klavír. Nazpíval i novější verzi skladby Beth, která byla nahraná pro jejich kompilační album Smashes, Thrashes & Hits z roku 1988. V roce 1989 nazpíval svou skladbu Little Caesar na album Hot In The Shade. Carrovo poslední koncertní vystoupení s KISS bylo 9. listopadu 1990 v Madison Square Garden (New York).

Během koncertního turné k albu Hot in the Shade začal mít Eric zdravotní problémy. Byl mu diagnostikován nádor na srdci. Podstoupil operaci, při které mu byly odstraněny tumory na pravé srdeční komoře a na plicích. Oproti radikální léčbě se Ericův zdravotní stav nezlepšoval a 24. listopadu 1991 zemřel ve věku 41 roků. Stalo se to ve stejný den, kdy zemřel i umělecký vedoucí - zpěvák - skupiny Queen, Freddie Mercury.

Jeho poslední nahrávka s KISS byla skladba God Gave Rock 'N Roll To You II., ke které nazpíval vokály. U bicích nástrojů ho nahradil Eric Singer, který předtím hrál ve skupině Paula Stanleyho. Také se objevil na videu natočeném k této skladbě. Po jeho smrti se stal Eric Singer dalším z bubeníků skupiny KISS. Jako pocta byla Carrovi věnována poslední skladba alba Revenge s názvem Carr Jam 1981. Je to improvizované sólo na bicí, které bylo nahrané během výroby alba Music From The Elder. Kytarový part Ace Frehleyho byl v původní nahrávce sólem, které nahrál Bruce Kulick.

Na internetu je k vidění několik video nahrávek z pobytu stráveného v nemocnici, Eric v nich posílá pozdravy a vypráví o zážitcích se skupinou Kiss.
Během pobytu v nemocnici dostal Eric tisíce dopisů od svých fanoušků, na některé již nestihl. odepsat. Na všechny jeho dopisy odpověděli jeho rodiče s poděkováním!
Je pochován na hřbitově Cedar Hill ve městě Newburgh, ve státu New York.
The Fox
Toto video mám fakt ráda:D (já si na těch videích trénuju angličtinu:D)


Kiss od Babsi:-)

26. června 2010 v 12:24 | haf |  Diplomy pro mně
Díky mooooc. Je fakt super:-)
od Babsi:-)

Super fotky Aceho:-)

24. června 2010 v 21:02 | haf |  Kiss
:-)
...
BOMBA!!!
Tak tohohle chlápka já naprosto žeruuuuuuuuuu!!!

A nemohla jsem si odpustit i tohle:D
Look! It's rock'n'roll!:-D

Pro Elišku metal version

23. června 2010 v 22:37 | haf |  videa
Dobře ti hoši:D

Rock Show:-)

20. června 2010 v 15:11 | haf |  žiju
Poslední dobou jsou furt samé fesťáky a akce:D No, včera jsme s Ditou byly na rock show. Řeknu vám, ta holka si to vůbec neumí užít. Ze začátku sice tancovala, ale pak tam stála jak tvrdé y. A šla domů dříve než já. A jak přišla, tak prý nadávala, že jsou tam všichni ožralí, že skáčou jak opice a že já taky chlastám. Ano, chlastala jsem, ale hlavně, že ona taky. Kofolu s rumem a zelenou. A já ji musela zvát!!! Že já kráva jsem ten lístek (koupila jsem 2 v předprodeji za 150) nedala radši synovcovi, který chtěl jít taky, ale už si pozdě řeknul o lístek. No, ale stejně to byl nářez jak cyp, ta rock show:D
Přišli jsme tam nějak po 16. hodině, takže jsme akorát zastihli Buty. Znám od nich asi 3 písničky (ne, že bych je poslouchala, ale prostě, znám to z rádia). No, tak jsme si zabékali (Jednou ráno, Tatu a pak ještě nějakou, co neznám:D)
Dávám sem video, které ale není z té včerejší akce. Tata je docela známý, takže jsem si zabékala(já mám ráda koéncerty, kde ty písničky znám a můžu zpívat, takže o to víc si to užiju-to je dycky skvělá atmosféra při hitech:D).

Potom byli 333, to je kapela ze Šenova. Hráli hlavně svoje písničky, ale i Svět jsou báry od Plexis. To dali hned na úvod, ale na konci té písničky jim vypadla elektřina:D Tak to pak dali i na konec.


A teď 333:
Pak přišli na řadu Bagoy, a to je kapela z Paskova (pro ty, co neznají: Paskov je malá vesnička mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem). A tady je písnička, co se mi nejvíc líbí:

Zpěvák mi v některých polohách připomíná Axla Rose:-)

Pak byli Abraxas. Ti hrajou hudbu, kterou já ale vůbec neposlouchám:D Nevím, co na té ROCK show dělali:D Ale pak tam přišel Jarda Hypochondr se svou kapelou Divná parta. Ten kytarista tam předváděl Jacksona a zpíval jeho Beat It:D Já Jacksona totálně nesnáším, ale toto se mu povedlo:D Sranda byla, jak následující kapela, Hec, při zvukovce dala kousek Billyho Jeana:D samozřejmě, že atmmosféra byla skvělá, neboť všichni se skvěle bavili (a zpívali) Šenkýřku:D Tento žánr moc nemusím, ale na zábavy a tancování skvělé:)
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Jak už jsem řekla, pak byla místní kapela Hec. Na Ostravsku jsou docela známí a je to důkaz, že i v takové malé díře může vzniknout docela dobrá kapela. Samozřejmě, že měli jeden největších aplausů:D Hráli jak svoje pecky, tak i Bednu od Whisky od Wanastowek nebo Někdy příště od Katapultu (tou se vždycky loučí:D). Takže: Hec mě přímo nadchli (jejich písničky kupodivu znám:D).

Některý záběry jsou tam dokonce natočené u nás v Brušperku:D


A ta nej: :D
Pak přišly Rybičky 48 a to už jsem žhavila mobil a fotila a nahrávala:D Hráli písně jak ze svého prvního alba (Sexuální akrobat), tak i ze druhého a posledního alba (Ooou, Emily a Zamilovaný/Nešťastná). Teda, já jsem je kdysi poslouchala, ale pak to furt dokola hráli v rádiu, až se mi to úplně znechutilo. Ale loni na podzim jsem uviděla klip k Zamilovaný/Nešťastná a řeknu vám: tohle je fakt pecka, ten text:D A Kuba se mi tam i docela líbil (zpěvák):D A je to strašný sympaťák. Se se mnou i vyfotil, ale jelikož jsem tam před tím měla zoom a pak jsem to zapomněla zmenšit, takže z té fotky je pěkný paskvil:D
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Ona fotka :D

...
Rosťa (už po Rezonech:D)

...
A podpis od pana zpěváka z Rybiček 48:) (jmenuje se Kuba)

No, a celou tu akci zakončila skvělá kapela Rezon, která ale nehraje svoje písničky, ale písničky od světoznámých metalových a rockových kapel (Metallica, Kabát, Bon Jovi, Avantasia, Twisted Sister atd:))

Jak pejsek ke Kissákům přišel:D

15. června 2010 v 18:21 | haf |  Kiss
Tak mě napadlo udělat dlooooouhej článek o tom, jak jsem ke kterým kapelám, co teď poslouchám, přišla:D Ale nebojte, ušetřím vás toho. Zatím tu napíšu jenom příběh o tom, jak jedna malá holčička k polibkům přišla:D
Takže: asi každý zná supermarkety jménem Tesco. A každý, kdo byl jednou malé děcko ví, co je to za nudu jít s rodičema nakupovat do supermarketu. Samé: Mamííí, kup mi tooo, mamííí, kup mi onooo a tak dál (až z toho rodiče kolikrát třeští hlava jak cyp:D). Naši toho byli ale ušetřeni. jak víte, v Tescu si člověk může poslouchat CDčka. A já jako správný blázen do hudby jsem si nemohla nechat ujít tuto možnost. Na začátku nakupování jsem šla do regálů s CDčkama a poslouchala a poslouchala. Většinou v těch přístrojích se sluchátkama (nebyl to obyčejný discman) měli to, čemu teď říkám sračky (Gwen Stefani, Black Eyed Peas, Green Day-ty bych sračkama nenazvala ani náhodou!!! apod.). Ale mezi ostatníma CDčkama (většinou hoooodně levnýma, protože už byly staré a nebyly v módě) měli to, co jsem tehdá neznala a teď tomu říkám skvosty:D Regály obsahovaly mimo nejnovějších hudebních počinů Robbieho Williamse, Shakiry, Madonny a jiných podobných "umělců" i staré desky Rolling Stones, Offspring, U2 a podobně. Nejvíc mě ale zaujaly (díky obalu) desky čtyř pomalovaných bláznů jménem Kiss. Připomínali mi nějaké superhrdiny z komixů:D Víc mě ale nezajímalo.
nej fotka:)
Pak, asi před 3 roky (v létě) jsem poslouchala rádio Orion, protože tam hráli top, co jsem tehdy poslouchala-Bon Jovi, Queen, Green Day, Chinaski a tak (ty poslední zmíněné už dneska dávno neposlouchám). Ale mějĺi tam taky jednu zajímavou rubriku, kde pouštěli samé staré "vykopávky". A jednou ten moderátor řekl: ,,Byli 4, měli černo-červeno-bílé masky a hráli zatraceně dobrý heavy metal." A já už věděla, o koho se jedná. Z mých úst vyletělo. ??KISS!!!" A protože jsem na jejich hudbu byla zvědavá, zůstala jsem u rádia a poslouchala.
BUCH!!! S úderem prvního tónu I Was Made for Loving You jsem zůstala stát jako opařená. Totálně mě to očarovalo. Říkám si. ,,To je úžasné!" a totálně jsem se do toho zamilovala (a do celých Kiss).
Pak jsem si začala stahovat písničky a už jsem v tom lítala až po uši:D Jaká to byla radost, když jsem jednou otevřela Spark a vzadu jsem uviděla obrovkskou fotku Kiss a nápis, že o nich v příštím čísle bude článek:D (samo, že to číslo mám) Tu fotku mám nalepenou na dveřích (protože jsem tehdy neměla žádný plakát). A když jsem v jiném čísle Sparku našla kalendář na rok 2009 ála plakát Kiss, skákala jsem metr vysoko:D Co na tom, že rok 2009 je dávno pryč? Já ten plakát mám furt na stěně (a nikdy ho nesundám, jen, když budeme malovat nebo kdykž ho budu chtít přestěhovat z jiného místa na stěně na druhé-to já občas dělám). A o to větší sranda byla, když jsem v lednovém člísle Sparku z letošního roku našla další kalendář ála Kiss:D Před Vánocema jsem u nás u vietnamců našla tričko Kiss. Chápete to? U nás, kde se prodávají jen hadry se samýma flitrama, barevné a prostě, které já nosit nechci:D A další skvělá věc je, že Kiss začal poslouchat i můj synovec, který je o 3 roky mladší než já, takže je objevil v přibližně stejném věku (bude mu 15) a navíc má stejné tričko Kiss jak já:D
Ale korunu tomu všemu nasadil letošní koncert v Ostravě, který jsem si nemohla nechat ujít. Díky blackwish jsem se dozvěděla úžasnou novinu o tom, že Kiss budou mít letos 2 koncerty u nás (1 byl v Ově a 2. v Praze). Říkám si: ,,Konečně je něco pořádného v Ostravě!!! Tam půjdu!!!" Lístek jsem dostala od taťky za vysvědčení a vystoupení, jak já říkám, k mému svátku:D (měla jsem ho o tři dny později:D) Když jsem tam byla, tak jsem byla v sedmém nebi a nemohla jsem uvěřit tomu, že je vidím naživo:)
Pozn.: Na té fotce je nejlepší Catman, jak je takový vysmátý:D
Já z něho nemůžuuuuuuuu:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Nejlelší smích, co jsem kdy slyšela:D
Pravý Catman (jak já říkám Peterovi) má úžasný hlas:)
A nej písnička, kterou nazpíval Ace:)
A teď song, co zpívá pravý Catman (ale nechápu, proč tam nacpali Carra): (toto video mě naprosto odrovnalo)
A teď song, díky kterému jsem se do nich zbláznila (já vím, už jsem ho tu dávala, ale přece ho tu dám):D
Teda, nevím, jak vy, ale já totálně žeru ty paulovy rty, jazyk Gena Simmonse, Aceho hlas a smích a Peterův hlas a jeho rty:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Kamenité Open Fest

13. června 2010 v 15:15 | haf |  žiju
Včera mě moje drahá polovička vytáhla na můj první letošní festival. No, moc skupin jsem tam sice neznala, ale což. Neměla jsem doma co dělat, tak jsem šla:D A udělala jsem dobře. Zrpvu tam nebylo moc lidí, jelikož bylo 1) moc horko a 2) nehrály moc známé kapely.
Takže, co jsme viděli:
  • SpiderX
  • Krleš (ti jsou naživo moc dobří:))
  • Argema (tu Mirek totálně nesnáší, ale na Jarošovský pivovar si tež zazpíval:D)
  • Cocotte minute (to byla kalba jak cyp:D)
  • Doga (ti jsou tež SUPEEEEEEER!!!:D:-D)
  • a pak hlavní hvězdu večera, kytaristu, který si říká Adam Bomb. Tento maník je OPRAVDOVÁ KYTAROVÁ BOMBA!!! Je to američan, který nahrál jedno album z Kiss (což jsem doteď nevěděla) a získal 4 ceny Grammy. Při jeho vystoupení ostatní kalili jak cyp (i když moc velký kotel tam nebyl, protože lilo jak z konve), ale já jsem stála jak opařená a jen na něj civěla a poslouchala, co z tou kytarou dokáže udělat.
  • a všecko to moderoval Ruda z Ostravy:D
Takže, fotky se mi sem nechce dávat, takže si je prohlídněte tady a tady (vpravo klikněte na obrázek Kamenité Open Fest).
Samozřejmě, že jsem nahrála videa:)
Zpěvák mi komentoval šaty, že se mi tam urvalo ramínko:D

Ruda předělava aj pisnički od Lilly Allen:D Ale ja na to seru:D Žeru ho aj tak:D


Green Day

6. června 2010 v 22:00 | haf |  jiné kapely
Vracím se ke své kdysi nejoblíbenější skupině. Ne, není to metal a punkáči by mě asi ukamenovali. Ale mně se prostě líbí. Jsou to Green Day. A pozor! Je to unikát. Za celých 21 let své existence se rozpadli pouze jednou (zaklepat-ťuk, ťuk, ťuk)! Chtěla jsem tento článek napsat z vlastní hlavy, jelikož o nich něco vím, ale protože mi blbnul net a já si ještě musím nachystat věci do toho zpropadenýho ústavu jménem škola a musím se okoupat a jít spát, tak to zkopíruju z wikipedie:-(

Členové Green Day:

Billie Joe Armstrong (17. únor 1972, Rodeo,bjKalifornie USA) je frontman punkrockové skupiny Green Day.
Narodil se jako nejmladší ze šesti dětí v rodině jazzového muzikanta Andyho Armstronga, který pracoval jako řidič kamiónu. Matka pracovala jako servírka v lokální restauraci. Svoji první skladbu Look for Love nazpíval již v pěti letech v místní nahrávací společnosti Fiat Records. Jako malý chtěl také obcházet nemocnice a zpívat nemocným, aby se cítili lépe. Jeho otec Andy zemřel na rakovinu jícnu, když mu bylo deset. Dva roky na to se jeho matka znovu vdala. První elektrickou kytaru Blue dostal v devíti letech od svého otce a dodnes používá některé její repliky.
Když bylo Billiemu deset, seznámil se s Mikem Dirntem ve školním bufetu. Spolu začali hrát heavy metalové skladby od Ozzy Osbournea a dalších. Protože neměl moc v lásce svého otčíma, napsal o čtyři roky později písničku Why Do You Want Him (Proč ho chceš) o své matce a o "novém" otci. V patnácti letech založil s Mikem a bubeníkem Johnem kapelu Sweet Children (Sladké děti). Kvůli kapele také v 18 opustil školu (Pinole Valley High School). V této době dostal i přezdívku Two Dollar Bill - to byla cena, za jakou prodával jointy.
V roce 1990 John opustil skupinu, aby se mohl věnovat škole. Místo něj nastoupil Tre Cool a skupina se přejmenovala na Green Day. Začali cestovat po zemi a přitom přespávali v domech svých fanoušků. V Minneapolis roku 1990 se pak Billie Armstrong setkal se svou budoucí manželkou Adrienne Nesser, se kterou se 2. července 1994 oženil během pětiminutového obřadu. Den na to Adrienne zjistila, že je těhotná. V březnu se pak narodil jejich první syn Joseph Marcicano Armstrong, a pak o tři roky později, v září 1998, druhý syn Jakob Danger. Celá rodina teď žije v Berkeley nedaleko Los Angeles. V roce 2005 napsal píseň Wake me up when September ends (Probuď mě, až skončí září) pro svého otce. V roce 2003 byl zadržen za jízdu v opilosti a překročení rychlostního limitu.
V roce 2007 daboval sám sebe ve filmu Simpsonovi ve filmu.


Mike Dirnt: (sem přihodím článek z Brava, ano, je sice z Brava, ale je plný fatků)
Kamarádství mezi členy skupin jsou častá, ale přátelství mezi zpěvákem Billiem Joem Armstrongem a basákem Mikem Dirntem ze skupiny Green Day je něco mimořádného: ,,Billie Joe je můj nejlepší kamoš. Mám ho ne
md
jraději ze všech lidí na celém světě!'' A ty dva už nedokáže rozdělit vůbec nic - kamarádí spolu už 23 let! Jako desetiletí se seznámí ve školní jídelně na John Swett Highschool v kalifornském Rodeu. Tráví spolu všechen volný čas. Spolu také objevují hudbu, v Billieho dětském pokoji poslouchají hardrockové desky Ozzyho Osbournea, Defa Lepparda a Van Halen. Později naučí Billie Joe svého nejlepšího kamaráda hrát na kytaru. A když si Mike pořídí baskytaru, jde vše ráz na ráz. Každou volnou minutu jamují. Založí první společnou skupinu Sweet Childern (sladké děti), kterou později překřtí na Green Day. hudba a kamarádství - to je pro oba to nejdůležitější. Především pro adoptovaného Mikea: Chlapec vyrůstá ve velmi svízelných rodinných poměrech. Matka byla závislá na heroinu. Hned po narození 4.května 1972 dává Mikea k adopci. Jeho adoptivní rodiče se neustále hádají, po sedmi letech se rozvádějí. Mike nejdřív zůstane u matky, která pracuje jako číšnice a nikdy na něj nemá čas. A potom nastane den, kdy Mike vezme život do vlastních rukou. Když se matka chce odstěhovat z Rodea, odmítne s ní odejít. Hlavním důvodem je jeho nejlepší kamarád Billie Joe, který mu byl vždy oporou v těžkých dobách dospívání. Mikeovi je 15 - a už je ,,dospělý''. Zůstane sám v Kalifornii a pronajme si malý pokoj v domě Billieho rodičů. Ale právě on je zdrojem všech nesnází: pere se, je načapán při kouření na školním dvoře a vyletí ze školy. A ruku do ohně by za něj vždycky dal Billie Joe. Žádná žena to sním dlouho nevydrží: V roce 1996 se Mike žení se svou přítelkyní Anastasií, o rok později ale následuje rozvod. Manželství nedokáže zachránit ani dcera Estelle Desiree. Anastasia klade vinu skupině. Mike je prostě moc často pryč - ve studiu, na turné. V roce 2004 to Mike ještě jednou zkusí s manželstvím, ale po pár měsících je i tento svazek v troskách. A důvod tentokrát zní podobně: nekonečné natáčení úspěšné desky ,,American Idiot''. Po celou dobu mu stojí po boku jen jeden člověk: jeho nejlepší kamarád a spoluhráč Billie Joe...

Frank Edwin Wright III. (alias Tré Cool):-bubeník
Narodil se 9. prosince 1972. Žil ve Willitsu, Californii, USA se svým otcem a dvěma sourozenci. Jeho otec stavěl v oblasti domy včetně toho od Lookout Records, který vlastnil Laurence Livermore. Ve 12 letech se Tré spojil s Livermoreovou kapelou The Lookouts. Nakonec, když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhjodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka.
V roce 1995 se Tré oženil se svou přítelkyní Liseaou. Brzy na to se jim narodila dcera Ramona. Rozvedli se a v roce 2000 se podruhé oženil s Claudií. S ní má syna Frankita (*2001). Ale ani s Claudií už nežije. Bydlí stále v Oaklandu, Californie, USA.

tc

O skupině:

V roce 1987 založili kamarádi z dětství Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt, oběma bylo tehdy 14 let, dvoučlennou kapelu Sweet Children. V té době ještě neznalí punkeři svou hudbou často vyhnali celé obecenstvo do dvaceti minut. S kapelou Sweet Children nahráli album 1,000 Hours (některé songy se později objevily na Kerplunku. V této době ovšem stále hráli po klubech asi pro 40 lidí, ale nějak se musí začít. A jak nabírali zkušenosti, jejich koncerty byly stále lepší a nakonec se lidem, především teenagerům, začaly líbit. Ti ovšem po koncertě nešli domů, ale dělali po městě zmatek. Green Day byli některými dospělými lidmi i zavrženi. Postupně však začali ubírat na jisté agresivitě, kterou do svých alb i vystoupení vkládali.
Mikea a Billieho Joea vyhodili ze školy a dá se říct, že i díky tomu potkali Tré Coola. Někdy v té době odchází dnes již bývalý bubeník Al Sobrante. Sweet Children přijmou Tré a definitivně změní název na Green Day (podle Billieho hlášky: "Byl to jeden krásnej, dlouhej, prohulenej den"). Vydají debutové album 39/Smooth a kolekci singlů 1,039 Smoothed Out Slappy Hours, ani jedna nahrávka však nesklidí moc velký úspěch. Skupina to nevzdává a natáčí dál, průlom nastává až v roce 1994 po vydání alba Dookie (česky "sračky"). Toto CD se rychle stává platinovým a dělá z Green Day jednu z nejslavnějších punkových skupin. Následuje album Insomniac.
V roce 1996 přichází rozpad Green Day. Mike Dirnt a Billie Joe se spolu porvali.
O rok později ale nastal comeback a vydání CD Nimrod. Alba Insomniac a Nimrod již nebyla tak úspěšná jako Dookie, Insomniac proto, že narozdíl od Dookie nebylo veselé a mnělo naštvané texty a agresivní kytarové riffy a Nimrod patrně proto, že bylo vydáno po odlivu fanoušků, kteří si již nevšimli. Největší hit z alba Nimrod je baladická "Good Riddance" (Time of your life), která říká že bychom měli žít život naplno. Ovšem toto album bylo velmi barvité, mohli jste tu najít jak akustickou "Good Riddance", tak i hardcorovou "Take Back", či skapunkovou "King for a Day". Poté následuje album Warning, které ale mezi fanoušky nebylo moc vřele přijato, kvůli jemnějšímu stylu než je na předchozích albech.
V roce 2001 vydali Green Day výběrové album International Superhits, o rok později následovalo album Shenanigans, na kterém se objevily béčkové, dosud nevydané, písně. V roce 2003 se připravovalo nové album "Cigarettes and Valentines", ale těsně před vydáním někdo ukradl záznamy písní. Billie Joe Armstrong po této události jezdil autem po státech a dost při tom pil. Při tomto toulání vymyslel American Idiot, jediná píseň z "Cigarettes and Valentines", která byla vydána je Wake Me Up When September Ends. Politická, protibushovská deska American Idiot zaznamenala obrovský fanouškovský i komerční ohlas. Green Day se stali jednou z nejznámějších světových kapel. Hity bouraly hitparády a brzy po vydání alba následovalo celosvětové turné.
DVD/CD s poněkud provokativním názvem Bullet In A Bible bylo vydáno v roce (2005), o dva roky později byla skupině svěřena úvodní píseň v americkém animovaném filmu Simpsonovi ve filmu. Předposlením počinem kapely je 18 písňová kompilace Transmissions, vydaná v roce 2009. 15.5.2009 jde na trh zatím poslední album Green Day, 21st century Breakdown.
gd
A přikládám nejoblíbenější písničku:


A nejoblíbenější klip:
Trému to tam fakt sluší, že? Jak je tam převlečenej za tu ženskou:D

Ehm...co to tu vidím, že by zase řetězák?:D

6. června 2010 v 13:15 | haf |  různé
Já nevím, mě tyhle blogoviny prostě strašně baví:D
. Křestní jméno?// Jana
· Druhé jméno?// haf
· Příjmení?// blábláblábláchblárbláoblámblákbláoblávblááblá
. Máš nějakou přezdívku?// janiczkahell:D
· BAF!//haf
· Pohlaví?// unisex:D
· Kdy slavíš narozeniny?// za hoooooooooodně dlouho
. Znamení?// Rak.
. Kde bydlíš?// V Ospalý díře. A bezhlavýho jezdce se nebojím, už jsem po smrti, takže mi nic neudělá:D
· Máš přítele/přítelkyni?// Jo. Dokonce i 2 přítelkyně. Kytaru podvádím s hudbou:D
· Jak se jmenuje?// Freddy Krueger.
· Už jsi někdy byl/a zamilovaný/á a momentálně?// Jo:)
· Nejoblíbenější barva?// Mám ráda všechny, což by člověk do mně neřek, protoženejčastěji chodím v černé.
· Máš piercing? Jestli jo, kde a jestli ne, chceš?// Nemám a nechci. To je otázka...too je snad v každém řetětzáku.
· Máš tetování? Jestli jo, kde a jestli ne, chceš?// Další otázka, co je snad v každém řetězáku!!! Odpověď viz. ostatní řetězáky.
· Kde nejraději nakupuješ?// V rockshopu.
· Barva očí?// Hnědá.
· Barva vlasů?// Přírodní je popelavě blond, ale teď mám spíš takovou hnědou (ona to ještě nedávno byla fialová, ale teď to vybledlo).
· Jak jsou dlouhé?// Hooooooodně dlouhé.
· Bereš drogy?// Ne.
· Kouříš?// Kurva, jděte už do píče s takovýma otázkama:D
· Jestli jo, jakou značku?// ??? Tys nerozuměl/a?:D
· Jaký styl hudby posloucháš?// Teď zrovna Kiss a 60.
. Jak se jmenují tvoji nejlepší kamarádi/kamarádky:// Ája, Dita, Dáša a Hančí.
· Jakou značku kosmetiky používáš?// Pudr a rtěnku mám od Miss Sporty, řasenku od Maybellyne, tvářenku ani nvm a tužku na oči od Miss Sporty. Jo, a ještě mám vodu na čištění ksichtu od Garnier.
· Jaká je značka tvého šamponu?// Já se myju tím, co přitáhne máma. Takže Elseve, Nivea, obyčejnej šampon...
· Nakupuješ rád/a?// Rockový hadry jo.
· Tvoje nejoblíbenější zvířátka?// Všechny, dokonce i hmyz.
· Nejoblíbenější jídlo// To, co mi chutná.
· Vypadáš jako nějaká slavná osobnost?// Vypadám jako JÁ. Ave já:D Jak ten Caesar včera v Asterixovi a Olypmijských hrách:D
· Připadáš si sam/a sobě atraktivní?// Jo, jsem atraktivní. jenže mi to nikdo nechce říct:D
· Spíš na zádech, na břichu nebo na boku?// Na boku.
. Spíš s plyšáky?// S Johnnym (Deppem):D
· Spíš s rozsvícenou lampičkou?// Ne.
· Tvoje nejoblíbenější knížka?// Spark:D
· Nejoblíbenější film?// Já ti ani nvm. Že by Vrána?
· Nejoblíbenější seriál?// Simpsonovi.
. Značka tvého parfému?// Hele, jednou jsem od sestry dostala parfém od Kylie Minogue:-! Ale voní docela pěkně.
· Tvůj nejoblíbenější nápoj?// Radegast, Velkopopovický kozel, Plzeň, Jim Beam, zelená a pepsi s rumem. A když nealko, tak všechno.
· Jaké auto by jsi chtěl/a mít?// Mustang.
· Jsi vtipný/á nebo divný/á?// Na blbou otázku blbá odpověď:D
· Vyznáváš nějaké náboženství?// Metalismus:D Ave!:D
· Modlíš se?// Ano, k Ozzymu Osbourneovi, neboť on je můj bůh, jelikož je to zakladatel hnutí jménem Heavy metal:D
· Jseš pravák/vačka nebo levák/vačka?// Pravice. Ale jsem pro ČSSD:D
· Nejoblíbenější klučičí jméno: Asi Petr nebo Pavel.
· A holčičí?// Možná Katka.
· Seš šťastná?// No, jsem, ale mohlo by to být lepší:D
· Pokoušel/a ses někdy o sebevraždu?// Tak hluboko, abych se stala idiotem, jsem ještě neklesla. Bohužel.
· Existuje někdo, koho nesnášíš?// Takových lidí je...
· Máš sourozence?// Jo.
· Jméno, věk? Lenka 32, Hanka 33.
· Chodí s někým?// Jo.
· Jaké se učíš jazyky?// Anglicky.
· Čím bys chtěla být?// Tý jo, to ani nvm. Skončím tam, kam mě osud zavane. jako tomu bylo doteď. Ale doufám, že se mi to bude líbit.
· Jakou slavnou osobností by jsi chtěl/a být?// Genem Simmonsem nebo Acem Frehleym. Ale když Acem, tak bych se do Kissáků určitě vrátila. A zbuntovala bych i Petera Chrisse, ať neblázní a taky se vrátí.
· Tancuješ rád/a?// Headbanging!
· Tvůj nejoblíbenější předmět?// Asi praxe.
.
Kdo tě spolehlivě rozesměje?// Ace frehley s tím jeho smíchem:D:D:D:D:D:D:D:D
. Chtěl/a bys jít na výšku?// No, dneska je taková doba, že je nejlepší mít i ten vysokoškolský diplom.
· Jestli jo, tak jaký obor bys chtěl/a studovat?// Něco, co mě bude bavit. Teď mám starosti hlavně s maturitou, protože po prázdninách jdu do čtvrťáku.
· Jaký typ školy navštěvuješ?// Střední škola úchylů:D
· Cítíš se dobře v tvojí třídě?// Na blbou otázku blbá odpověď:D
· Máš řidičák?// Ne, ale budu si dělat na auto.
· Jak často se sprchuješ?// Denně.
· Rozumíš si se svými rodiči?// Jo.
· Lžeš jim často?// Ne.
· Seš poslušný/á a nebo protivný/á:// Jak kdy:D
· Kdo to má v životě snadnější, holky nebo kluci?// Kluci, protože nemaj krámy, nerodí a v létě můžou chodit nahoře bez:D
· Už jsi někdy zažil/a lásku přes internet?// Na blbou otázku blbá odpověď:D:D:D:D
· Už jsi někdy viděl/a UFO?// Ano, v televizi a byl to ET mimozemšťan:D
· Nejoblíbenější rostlina?// Luční květiny.
· Proč?/ Protože jsou krásný.
· Jak bys popsal/a svůj pokoj?// Růžový stěny, plakáty, nábytek, kytara a strašnej bordel:D
· Začíná ti tenhle řetězák štvát?// Na blbou otázku blbá odpověď:D
· Nosíš brýle?// Jak kdy.
· Věříš v černou magii?// Jo.
· Věříš na lásku na první pohled?// Jo.
· Jakou barvu má tvůj zubní kartáček?// Nějakou vyblitou:D
· Jak často si myješ zuby?// Já si je přímo drhnou. A to denně:D
· Jakou sladkost máš nejraději?// Teď jsem závislá na Margotce:D
· Používáš nějaký deodorant// Jo, Dove. No vidíš, další kosmetika, co používám:D
. A jaký?// Ehm, ehm, ehm:D
· Kdo je podle tebe nejhezčí holka na světě?// jhsdgjksdhjákbjsdkjb.
· A kluk?// kdfhjdhjcbdnvmuihsedjhzdefh.
Máš momentálně nalakované nehty?// Nět.
· Jestli jo, jakou barvou?// ,lakdhfdhfhcvhjneliherjzr.
· Seš unavený/á:// ajslidfznelajkfzu.
· Vadí ti když kluk brečí?// dfhjadfhnealhsdfh.
· A viděla jsi nějakého, který brečel?// jhdajvfhvghnelahf.
· Máš ráda Pizzu?// akdbjgblakdhfjcbaskcbhjoafjhcbhacac.
· Jaká je tvoje nejoblíbenější skupina, zpěvák, zpěvačka?// Momentálně jen a jedině jedinešní, famózní a supermegaultra užasní....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................POLIBEK!!! (uhádnou jen zasvěcení:D)
· Co nechápeš na opačném pohlaví?/ Proč můžou chodit nahoře bez?
· Na kolika polštářích spíš?// 1 zmuchlaným a poskládaným do nemožnejch tvarů (to aby se mi dobře spalo).
· Kolik je hodin? 12.56
· Na koho momentálně myslíš?// Na autorku blogu, ze kterýho jsem toto zkopčila.
· Co si myslíš o komerčních projektech?// Nic. Já se o to nestarám.
· Máš moc změnit cokoliv na světě, co to bude?// Hehe, já a mít takovou moc? Jsi spadl/a s Marsu, ne?:D Tak dobře, kdyby to šlo, v hudbě bych povolila jenom metal, punk a rock:D A zabila bych Madonnu, Lady Gaga a Beyonce:D Protože jsem si právě vzpomněla na jijich debilní klip k jejich debilní písni (jestli se tomu vůbec dá říkat píseň) Telephone. Tááááááákhle se mi z toho dělá špatně: :!:!:!:!:!:!:!:!
· Můžeš vrátit čas, do jaké doby by to bylo?// Do takový doby, abych stihla vznik heavy metalu. Nebo do doby, abych stihla živýho Kurta Cobaina a měla z toho rozum. Když umřel, tak mi byly 2 roky.
. Tvůj nejšťastnější den v životě?// Zatím to byl koncert Kiss. A den, kdy jsem se zamilovala.
· Kolik hodin denně, trávíš u počítače?// Hodně, už jsem závislá.
· U televize?// Tak to fest nvm.
· Jsi nejradši doma?// Mně je to jedno.
· Tvůj názor na politiku?// KOMUNISTI 4EVER!!! Udělejte zas revoluci a vraťte zpět komunismus!!!
· Tvůj názor na války?// Pokud jde o Irák, nechápu to. Američané jim terorismus stejně nevymlátí z hlavy. Muslimové mají totiž v Koránu napsáno, ž své náboženství můžou šířit jakkoliv.
· Vidíš přecházet slepou babičku přes cestu, kde není přechod, co uděláš?// Pomůžu jí.
· Seznamuješ se rád/a s novými lidmi?// ajkdhgchadajkghcjoaljfhjafh.
· Citát, kterým se řídíš:// Láska a přátelství jsou největší dary, které můžeš dát a taky dostat.
· Co si myslíš o tomhle řetězáku:// Že je dloooooooooooooooooooooouhý jak 14 dní.
· Co půjdeš dělat až ho dopíšeš?// Půjdu obědvat.
· A co jsi dělal/a předtím?// Tak to fakt nvm, on je tak dlouhej, že už jsem to zapomněla:D
· Která písnička vystihuje tvůj momentální pocit?// Na blbou otázku blbá odpověď:D
· Chceš už, aby tenhle řetězák skončil?/ Potřebuju to, protože když příjdu pozdě k obědu, tak naši maj pitomý kecy a já to nesnáším.
· Na kterou otázku se ti odpovídalo nejlépe?// Na ty, na který jsem odpověděla Na blbou otázku blbá odpověď:D :D
· A na kterou nejhůř?// Tak to fakt nvm.
· Jsem zlatá rybka, když mě pustíš, splním ti tři přání:// Jseš volná!!!
· Tvoje barva pokojíčku:// Růžová:D
· co bys tedka rekla klukovi// Svému, že ho miluju.
· a holce?// Nějakou debilovinu.
· Kdo má pokračovat? // Ufouni:D

Po dlouhé době...výlet s třídou:D

4. června 2010 v 19:39 | haf |  žiju
Nooo, to se podívejme, já byla na výletě se svojí třídou. Kolik, že to je let, co jsem byla na něčem takovém naposledy? Ehm, že by...4 roky? Panečku, ten čas letí... To jsme byli v Tarzanii v Trojanovicích (Tarzanie je lanové centrum a Trojanovice je obec za Frenštátem pod Radhoštěm).
No, takže začněme: Včera ráno jsme v Ostravě Svinově nastoupili na vlak. Naším cílem byly chatky ve Frenštátu pod Radhoštěm (jaká náhoda, že). Přijeli jsme, ubytovali jsme se a šli se podívat na skokanské můstky. Byla to...ŠTREKA SMRTI!!! A ještě víc smrtící byl ten můstek. Teda, ten největší. Byl tak vysoký, že jsem se na něj bála vylézt (součástí exkurze na skokanské můstky byl také výstup nahoru). Ejhle, nová věc, co jsem o sobě nevěděla: mám panický strach z výšek. Vždycky jsem to sice nějak dala a loni jsem dokonce vyjela výtahem na Eiffelovku, ale je rozdíl mezi věží, kde máte takový zábrany, že prostě spadnout nemůžete, a mezi mega vysokým (teda, Eiffelovku nepřevýší, ale i tak je to výška:D) skokanským můstkem, kde je jen zábradlí (a ty schody jsou ještě příkré). Nu, pak jsme shlédli střední a malý skokanský můstek. Z toho malého dokonce skákali malí skokani (možná budoucí vítězové Olympiády:D). Pak proběhla fotosession na stupních vítězů. Jako trofej posloužila polámaná lyže, která tam ležela:D (fotky nemám, protože jsem to nefotila).
...
...
...
...
...
...
Cestou zpátky do chatek jsme potakli ovečky:D Takže jsme je musely nakrmit:D
No, domlouvaly jsme se, že uděláme grilovačku, ale nikdo neměl nic na grilování:D Takže učitelka šla shánět párky a vše potřebné na "barbecue":D Čas jsme si krátili nečekanou věcí. Nevím, jak zbytek třídy, ale skoro všichni jsme se sešli u nás v chatce a hráli jsme na kytaru a zpívali:D (já a Káča jsme střídavě hráli na mou Epiphonku). Mám i video, ale nechtějte po mně, ať ho tu dávám:D 1) má to otřesný zvuk a 2) i tak, ten zpěv byl hrozný (nic ve zlém, holky, zpívaly jste líp jak já sama:D)
...
Pak byla grilovačka a pak se šlo spát (teda, u nás v chatce se ještě do půlnoci hrála hra Activity:)). Já se tak ve 3 ráno vzbudila, podívala jsem se kolem sebe a říkám si: Spí jak bábetka (bábetko je slovensky mimino):D
...
Vstaly jsme tak v 8 hodin a do hodiny a půl jsme si musely sbalit všechny věci a dát chatky do původního stavu. No, pak jsme šly na malou exkurzi na frenštátské náměstí. Hlavním cílem byl rozchod, během kterého jsem s partou holek ze "své" chatky proletěla jedny potraviny.
Pak nás čekaly expozice ve Frenštátském muzeu. Řeknu vám, fakt paráda. Byly tam ukázky hlavně ze života v 19. století. Byl tam ukázán kroj, pak kultura, textilní průmysl (hlavně tkalcovksé stavy a jak se dělal modrotisk), příroda, turistika, pak tam byla galerie... Ta příroda byla úžasná. Byly tam hlavně vycpaná různá zvířata jako vydry, kuny, veverky, ptáci (nejvíc se mi líbil obrovský tetřev hlušec a krkavec) a hmyz (brouci a motýli). Taky jsem poprvé viděla plcha. Je fakt roztomilý:) Připomíná mi osmáka degu:)
...
...
...
Výlet byl zakončen opět rozchodem, během kterého jsme stihly proletět Korunu:D
Pak už jsme jen šli na vlakové nádraží a tam sedli na vlak domů. Já nevím, čím to je, ale mě se víc líbí jezdit vlakem než autobusem:D Asi to je tím, že v buse sedím každý den a vlakem jsem jela tak 3x v životě:D
Zde se podívejte na virtuální ukázku expozicí z muzea. Je to i komentované, ale bohužel jen v angličtině:(
Abyste věděli, jak jmenovaná zvířata vypadají:
...
...
...
...
...
...

Kiss-Detroit Rock City-text a akrody

2. června 2010 v 20:05 | haf |  Kytary a vše s nimi spojené
No, abych měla tuto rubriku čím zaplnit, tak sem budu dávat texty svých oblíbených kapel. A protože k mé oblíbené hudbě patří taky kytary a k nim akordy, tak tu budu dávat texty s akordy:)
INTRO A B A B
1ST VERSE
C#5
I feel uptight on a Saturday night
E5                                B    F#
Nine O'clock the radio's the only light
C#
I hear my song and it pulls me through
E5                                    B     F#
Comes on strong tells me what I go to do  I got to
CHORUS
A5
Get up ! Everybody's gonna move their feet
    B
Get down ! Everybody's gonna leave their seat.
RIFF 1
You gotta lose your mind in Detroit Rock City
    A
Get Up! Everybody's gonna move their feet
    B
Get down ! Everybody's gonna leave their seat
2nd Verse
C#5
Gettin' late I just can't wait
E5                                     B    F#
Ten o'clock and I know I gotta hit the road
C#
First I drink then I smoke
E5                                              B    F#
Start up the car and I try to make the midnight show
CHORUS
Rhythmn Fig 1
3rd Verse
C#5
Movin' fast doin' ninety five
E5                                         B    F#
Hit top speed but I'm still movin' much too slow
C#
I feel so good I'm so alive
E5                          B         F#
Hear my song playin' on the radio  it goes
CHORUS  (end with C#)
Drum fill
SOLO with 2 Guitars
You gotta lose your life in Detroit Rock City
4th Verse
C#5
Twelve o'clock I gotta rock
E5                                          B    F#
There's a truck a head lights starin' at my eyes
C#
Whao, my god no time to turn
E5                                     B   F#
I got to laugh 'cause I know I'm gonna die Why ?
A5                                                 B
Get up!  Everybody's gonna move their feet.  ( Get Down!)
A5
Get up ! Everybody's gonna leave their seat
(E) B (6)     G# C# (4th)
Get Down !