VŠECHNY POVÍDKY O POSTAVÁCH Z NARUTA A YAOI POVÍDKY PŘESUNUTY NA MŮJ 2. BLOG S YAOI POVÍDKAMA

Green Day

6. června 2010 v 22:00 | haf |  jiné kapely
Vracím se ke své kdysi nejoblíbenější skupině. Ne, není to metal a punkáči by mě asi ukamenovali. Ale mně se prostě líbí. Jsou to Green Day. A pozor! Je to unikát. Za celých 21 let své existence se rozpadli pouze jednou (zaklepat-ťuk, ťuk, ťuk)! Chtěla jsem tento článek napsat z vlastní hlavy, jelikož o nich něco vím, ale protože mi blbnul net a já si ještě musím nachystat věci do toho zpropadenýho ústavu jménem škola a musím se okoupat a jít spát, tak to zkopíruju z wikipedie:-(

Členové Green Day:

Billie Joe Armstrong (17. únor 1972, Rodeo,bjKalifornie USA) je frontman punkrockové skupiny Green Day.
Narodil se jako nejmladší ze šesti dětí v rodině jazzového muzikanta Andyho Armstronga, který pracoval jako řidič kamiónu. Matka pracovala jako servírka v lokální restauraci. Svoji první skladbu Look for Love nazpíval již v pěti letech v místní nahrávací společnosti Fiat Records. Jako malý chtěl také obcházet nemocnice a zpívat nemocným, aby se cítili lépe. Jeho otec Andy zemřel na rakovinu jícnu, když mu bylo deset. Dva roky na to se jeho matka znovu vdala. První elektrickou kytaru Blue dostal v devíti letech od svého otce a dodnes používá některé její repliky.
Když bylo Billiemu deset, seznámil se s Mikem Dirntem ve školním bufetu. Spolu začali hrát heavy metalové skladby od Ozzy Osbournea a dalších. Protože neměl moc v lásce svého otčíma, napsal o čtyři roky později písničku Why Do You Want Him (Proč ho chceš) o své matce a o "novém" otci. V patnácti letech založil s Mikem a bubeníkem Johnem kapelu Sweet Children (Sladké děti). Kvůli kapele také v 18 opustil školu (Pinole Valley High School). V této době dostal i přezdívku Two Dollar Bill - to byla cena, za jakou prodával jointy.
V roce 1990 John opustil skupinu, aby se mohl věnovat škole. Místo něj nastoupil Tre Cool a skupina se přejmenovala na Green Day. Začali cestovat po zemi a přitom přespávali v domech svých fanoušků. V Minneapolis roku 1990 se pak Billie Armstrong setkal se svou budoucí manželkou Adrienne Nesser, se kterou se 2. července 1994 oženil během pětiminutového obřadu. Den na to Adrienne zjistila, že je těhotná. V březnu se pak narodil jejich první syn Joseph Marcicano Armstrong, a pak o tři roky později, v září 1998, druhý syn Jakob Danger. Celá rodina teď žije v Berkeley nedaleko Los Angeles. V roce 2005 napsal píseň Wake me up when September ends (Probuď mě, až skončí září) pro svého otce. V roce 2003 byl zadržen za jízdu v opilosti a překročení rychlostního limitu.
V roce 2007 daboval sám sebe ve filmu Simpsonovi ve filmu.


Mike Dirnt: (sem přihodím článek z Brava, ano, je sice z Brava, ale je plný fatků)
Kamarádství mezi členy skupin jsou častá, ale přátelství mezi zpěvákem Billiem Joem Armstrongem a basákem Mikem Dirntem ze skupiny Green Day je něco mimořádného: ,,Billie Joe je můj nejlepší kamoš. Mám ho ne
md
jraději ze všech lidí na celém světě!'' A ty dva už nedokáže rozdělit vůbec nic - kamarádí spolu už 23 let! Jako desetiletí se seznámí ve školní jídelně na John Swett Highschool v kalifornském Rodeu. Tráví spolu všechen volný čas. Spolu také objevují hudbu, v Billieho dětském pokoji poslouchají hardrockové desky Ozzyho Osbournea, Defa Lepparda a Van Halen. Později naučí Billie Joe svého nejlepšího kamaráda hrát na kytaru. A když si Mike pořídí baskytaru, jde vše ráz na ráz. Každou volnou minutu jamují. Založí první společnou skupinu Sweet Childern (sladké děti), kterou později překřtí na Green Day. hudba a kamarádství - to je pro oba to nejdůležitější. Především pro adoptovaného Mikea: Chlapec vyrůstá ve velmi svízelných rodinných poměrech. Matka byla závislá na heroinu. Hned po narození 4.května 1972 dává Mikea k adopci. Jeho adoptivní rodiče se neustále hádají, po sedmi letech se rozvádějí. Mike nejdřív zůstane u matky, která pracuje jako číšnice a nikdy na něj nemá čas. A potom nastane den, kdy Mike vezme život do vlastních rukou. Když se matka chce odstěhovat z Rodea, odmítne s ní odejít. Hlavním důvodem je jeho nejlepší kamarád Billie Joe, který mu byl vždy oporou v těžkých dobách dospívání. Mikeovi je 15 - a už je ,,dospělý''. Zůstane sám v Kalifornii a pronajme si malý pokoj v domě Billieho rodičů. Ale právě on je zdrojem všech nesnází: pere se, je načapán při kouření na školním dvoře a vyletí ze školy. A ruku do ohně by za něj vždycky dal Billie Joe. Žádná žena to sním dlouho nevydrží: V roce 1996 se Mike žení se svou přítelkyní Anastasií, o rok později ale následuje rozvod. Manželství nedokáže zachránit ani dcera Estelle Desiree. Anastasia klade vinu skupině. Mike je prostě moc často pryč - ve studiu, na turné. V roce 2004 to Mike ještě jednou zkusí s manželstvím, ale po pár měsících je i tento svazek v troskách. A důvod tentokrát zní podobně: nekonečné natáčení úspěšné desky ,,American Idiot''. Po celou dobu mu stojí po boku jen jeden člověk: jeho nejlepší kamarád a spoluhráč Billie Joe...

Frank Edwin Wright III. (alias Tré Cool):-bubeník
Narodil se 9. prosince 1972. Žil ve Willitsu, Californii, USA se svým otcem a dvěma sourozenci. Jeho otec stavěl v oblasti domy včetně toho od Lookout Records, který vlastnil Laurence Livermore. Ve 12 letech se Tré spojil s Livermoreovou kapelou The Lookouts. Nakonec, když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhjodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka.
V roce 1995 se Tré oženil se svou přítelkyní Liseaou. Brzy na to se jim narodila dcera Ramona. Rozvedli se a v roce 2000 se podruhé oženil s Claudií. S ní má syna Frankita (*2001). Ale ani s Claudií už nežije. Bydlí stále v Oaklandu, Californie, USA.

tc

O skupině:

V roce 1987 založili kamarádi z dětství Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt, oběma bylo tehdy 14 let, dvoučlennou kapelu Sweet Children. V té době ještě neznalí punkeři svou hudbou často vyhnali celé obecenstvo do dvaceti minut. S kapelou Sweet Children nahráli album 1,000 Hours (některé songy se později objevily na Kerplunku. V této době ovšem stále hráli po klubech asi pro 40 lidí, ale nějak se musí začít. A jak nabírali zkušenosti, jejich koncerty byly stále lepší a nakonec se lidem, především teenagerům, začaly líbit. Ti ovšem po koncertě nešli domů, ale dělali po městě zmatek. Green Day byli některými dospělými lidmi i zavrženi. Postupně však začali ubírat na jisté agresivitě, kterou do svých alb i vystoupení vkládali.
Mikea a Billieho Joea vyhodili ze školy a dá se říct, že i díky tomu potkali Tré Coola. Někdy v té době odchází dnes již bývalý bubeník Al Sobrante. Sweet Children přijmou Tré a definitivně změní název na Green Day (podle Billieho hlášky: "Byl to jeden krásnej, dlouhej, prohulenej den"). Vydají debutové album 39/Smooth a kolekci singlů 1,039 Smoothed Out Slappy Hours, ani jedna nahrávka však nesklidí moc velký úspěch. Skupina to nevzdává a natáčí dál, průlom nastává až v roce 1994 po vydání alba Dookie (česky "sračky"). Toto CD se rychle stává platinovým a dělá z Green Day jednu z nejslavnějších punkových skupin. Následuje album Insomniac.
V roce 1996 přichází rozpad Green Day. Mike Dirnt a Billie Joe se spolu porvali.
O rok později ale nastal comeback a vydání CD Nimrod. Alba Insomniac a Nimrod již nebyla tak úspěšná jako Dookie, Insomniac proto, že narozdíl od Dookie nebylo veselé a mnělo naštvané texty a agresivní kytarové riffy a Nimrod patrně proto, že bylo vydáno po odlivu fanoušků, kteří si již nevšimli. Největší hit z alba Nimrod je baladická "Good Riddance" (Time of your life), která říká že bychom měli žít život naplno. Ovšem toto album bylo velmi barvité, mohli jste tu najít jak akustickou "Good Riddance", tak i hardcorovou "Take Back", či skapunkovou "King for a Day". Poté následuje album Warning, které ale mezi fanoušky nebylo moc vřele přijato, kvůli jemnějšímu stylu než je na předchozích albech.
V roce 2001 vydali Green Day výběrové album International Superhits, o rok později následovalo album Shenanigans, na kterém se objevily béčkové, dosud nevydané, písně. V roce 2003 se připravovalo nové album "Cigarettes and Valentines", ale těsně před vydáním někdo ukradl záznamy písní. Billie Joe Armstrong po této události jezdil autem po státech a dost při tom pil. Při tomto toulání vymyslel American Idiot, jediná píseň z "Cigarettes and Valentines", která byla vydána je Wake Me Up When September Ends. Politická, protibushovská deska American Idiot zaznamenala obrovský fanouškovský i komerční ohlas. Green Day se stali jednou z nejznámějších světových kapel. Hity bouraly hitparády a brzy po vydání alba následovalo celosvětové turné.
DVD/CD s poněkud provokativním názvem Bullet In A Bible bylo vydáno v roce (2005), o dva roky později byla skupině svěřena úvodní píseň v americkém animovaném filmu Simpsonovi ve filmu. Předposlením počinem kapely je 18 písňová kompilace Transmissions, vydaná v roce 2009. 15.5.2009 jde na trh zatím poslední album Green Day, 21st century Breakdown.
gd
A přikládám nejoblíbenější písničku:


A nejoblíbenější klip:
Trému to tam fakt sluší, že? Jak je tam převlečenej za tu ženskou:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucy13 lucy13 | Web | 7. června 2010 v 18:14 | Reagovat

já osobně mám Green Day moc ráda, jedu teď jak bude ten jejich koncert v Praze, ale upe nejvíc z lidí o znám,ještě víc než já (a to je co říct) jemá ráda moje máma :-) právě od ní mam lístek (ZDARMA!!!) :-D  :-D  :-D

2 haf haf | Web | 7. června 2010 v 18:25 | Reagovat

[1]: Jé, tvl, to se máš:D Máma je má taky ráda, ale aby mi koupila lístek, tak to je moc velký skrblík:D

3 lucy13 lucy13 | Web | 8. června 2010 v 13:51 | Reagovat

no tak díky moc :-)
aspoň je vidět že se každýmu líbí něco jinýho :-D

4 habala habala | Web | 8. června 2010 v 19:57 | Reagovat

Jó, Green Day, taky jsem je dřív žrala. Teda, žrala... To je silný slovo, ale prostě se mi líbili. :) Samozřejmě, že taky Holiday (ta snad každýmu, kdo je někdy poslouchal), ale nejradši jsem vždycky měla Hitchin' A Ride, protože ta se dá nejjednnodušeji zahrát :D
Ale už jsem si je dloooouho nepustila... Někdy loni jsem si ze zvědavosti stahla to nový CD a jediná, která se mi líbila, byla nějaká East Jesus Něco.:)
Jo a ještě jsem si vzpomněla na King for a Day :-D

5 haf haf | Web | 10. června 2010 v 17:51 | Reagovat

[4]: Jo, King for a Day je výborná na Bullet in a Bible, jak tam Billie huláká:-D

6 flipknot flipknot | Web | 10. června 2010 v 21:57 | Reagovat

snad  by jsi neudělala krátkej :D výlet do hlavní města

7 haf haf | Web | 11. června 2010 v 21:46 | Reagovat

[6]: No, ono je to ze severní Moravy trošku daleko:D

8 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 11. září 2012 v 4:39 | Reagovat

thank you for sharing the info..

9 Coach Factory Store Coach Factory Store | E-mail | Web | 12. září 2012 v 9:24 | Reagovat

Incredibly inspiring article, Thank you !?!

10 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 15. září 2012 v 7:56 | Reagovat

One more new write-up with powerful points, I've been a lurker below for any brief time but wish to become a great deal much more engaged inside long term.

11 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 16. září 2012 v 13:37 | Reagovat

I saw this actually excellent post these days!

12 Coach Handbags Coach Handbags | E-mail | Web | 17. září 2012 v 8:18 | Reagovat

Cheers for this content, guys, continue to keep up the good work.

13 Coach Purses Coach Purses | E-mail | Web | 19. září 2012 v 3:09 | Reagovat

This really is genuinely excellent news. Thank you for sharing it with us!

14 Coach Factory Coach Factory | E-mail | Web | 19. září 2012 v 17:43 | Reagovat

Extremely regularly I go to this website. It very a great deal is pleasant to me. Thanks the author!

15 Ugg Clearance Ugg Clearance | E-mail | Web | 22. září 2012 v 7:53 | Reagovat

How's it going? I enjoyed reading through this publish. My husband and I have been researching for this kind of article with the longest time and We know that your details about the issue at hand is spot on. I'll be certain to introduce this posting to my neice. Can you tell me how to acquire your new RSS feed? Continue to keep on blogging!

16 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 22. září 2012 v 21:36 | Reagovat

You've got your point via a great deal far better than I at any time could, thank you!

17 Moncler Outlet Moncler Outlet | E-mail | Web | 23. září 2012 v 18:44 | Reagovat

Thank you for your well-thought content. I'm really at perform proper now! So I ought to go off with no reading through all I'd like. But, I place your web site on my RSS feed in order that I can read mor

18 Prada Outlet Prada Outlet | E-mail | Web | 30. září 2012 v 8:33 | Reagovat

Very first factor , A large thank you for you to open my eyes.

19 Ugg Boots Ugg Boots | E-mail | Web | 1. října 2012 v 6:50 | Reagovat

thank you for sharing the info..

20 Gucci Outlet Gucci Outlet | E-mail | Web | 2. října 2012 v 6:28 | Reagovat

Funny, I was discussing this thing with my older sister the other day, now I'll have one particular much more argument in my hand when it'll appear to confrontation when once more.

21 Uggs For Cheap Uggs For Cheap | E-mail | Web | 6. října 2012 v 15:13 | Reagovat

I admire the valuable info you offer you inside your articles. I'll bookmark your website and have my kids examine up the following typically. I am really confident they will understand a lot of new stuff below than anybody else!

22 Cheap Jordans Cheap Jordans | E-mail | Web | 10. října 2012 v 23:11 | Reagovat

Sweet write-up.

23 Coach Bags Coach Bags | E-mail | Web | 16. října 2012 v 0:26 | Reagovat

Great post! I'll subscribe proper now wth my feedreader computer software!

24 Uggs For Men Uggs For Men | E-mail | Web | 28. října 2012 v 15:38 | Reagovat

Incredibly inspiring article, Thank you !?!

25 Cheap Coach Purses Cheap Coach Purses | E-mail | Web | 29. října 2012 v 13:36 | Reagovat

Very good brief and this post helped me alot. Say thank you I searching for your facts.

26 Cheap Ugg Boots Cheap Ugg Boots | E-mail | Web | 30. října 2012 v 21:59 | Reagovat

Here is an area that might be of help for you!

27 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 31. října 2012 v 4:49 | Reagovat

Thanks! it's helpful to me!

28 Michael Kors Outlet Michael Kors Outlet | E-mail | Web | 2. listopadu 2012 v 5:41 | Reagovat

Yes! I agree what you say!

29 Uggs On Sale Uggs On Sale | E-mail | Web | 2. listopadu 2012 v 6:43 | Reagovat

As usual this was a thoughtful submit today. You make me want to preserve coming back and forwarding it my followers?-.

30 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 7:53 | Reagovat

I thought that was extremeley exciting. Many thanks for your unusual details. I'll maintain using this.

31 Discount Uggs Discount Uggs | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 16:50 | Reagovat

Intimately, the submit is definitely the very best on this precious topic. I concur with your conclusions and will eagerly look forward in your coming updates!

32 Canada Goose Sale Canada Goose Sale | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 16:36 | Reagovat

Hi there might I reference some of the insight here in this blog site if I reference you with a link back again on your site?

33 Michael Kors Outlet Michael Kors Outlet | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 23:07 | Reagovat

Extremely regularly I go to this website. It very a great deal is pleasant to me. Thanks the author!

34 Moncler Outlet Moncler Outlet | E-mail | Web | 5. listopadu 2012 v 21:09 | Reagovat

It really is good to possess the capacity to examine a great high quality article with practical specifics on topics that plenty are interested on. The stage that the information indicated are all first hand on reside experiences even guide a lot more. Proceed performing what you do as we really like readi?-

35 Michael Kors Outlet Michael Kors Outlet | E-mail | Web | 6. listopadu 2012 v 14:44 | Reagovat

thank you for sharing the info..

36 Ugg Boots Cheap Ugg Boots Cheap | E-mail | Web | 8. listopadu 2012 v 14:25 | Reagovat

Funny, I was discussing this thing with my older sister the other day, now I'll have one particular much more argument in my hand when it'll appear to confrontation when once more.

37 Coach Handbags Coach Handbags | E-mail | Web | 9. listopadu 2012 v 5:37 | Reagovat

Your point is valueble for me. Thanks!

38 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 11:12 | Reagovat

I saw this actually excellent post these days!

39 Ugg Boots Sale Uk Ugg Boots Sale Uk | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 22:17 | Reagovat

Here is an area that might be of help for you!

40 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 13. listopadu 2012 v 5:01 | Reagovat

Thank you for your well-thought content. I'm really at perform proper now! So I ought to go off with no reading through all I'd like. But, I place your web site on my RSS feed in order that I can read mor

41 Louis Vuitton Outlet Store Louis Vuitton Outlet Store | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 14:30 | Reagovat

One more new write-up with powerful points, I've been a lurker below for any brief time but wish to become a great deal much more engaged inside long term.

42 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 18:37 | Reagovat

Cheers for this content, guys, continue to keep up the good work.

43 Cheap Uggs Cheap Uggs | E-mail | Web | 18. listopadu 2012 v 9:32 | Reagovat

Many thanks for your good publish. I'll take the notes you've written.

44 Michael Kors Outlet Michael Kors Outlet | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 20:23 | Reagovat

Yes! I agree what you say!

45 Gucci Outlet Store Gucci Outlet Store | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 2:14 | Reagovat

Hi there might I reference some of the insight here in this blog site if I reference you with a link back again on your site?

46 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 14:59 | Reagovat

Thanks! it's helpful to me!

47 Canada Goose Jacket Canada Goose Jacket | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 13:10 | Reagovat

Incredibly inspiring article, Thank you !?!

48 Michael Kors Outlet Michael Kors Outlet | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 19:10 | Reagovat

As usual this was a thoughtful submit today. You make me want to preserve coming back and forwarding it my followers?-.

49 Moncler Outlet Moncler Outlet | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 16:41 | Reagovat

*!*#great advice and discussing,I'll get this amazing for me .thanks!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama