VŠECHNY POVÍDKY O POSTAVÁCH Z NARUTA A YAOI POVÍDKY PŘESUNUTY NA MŮJ 2. BLOG S YAOI POVÍDKAMA

Angličtina=děs běs!!!

13. října 2010 v 11:52 | haf |  žiju
Už jsem se rozhodla. CO se týče maturity z angličtiny, vyberu si základní úroveň. Ta vyšší je těžká jak svině. Obě verze se skládají z didaktického testu (ten jsme dělali v pondělí a nebyl zas tak těžký), poslechu a čtení. Máte tam dohromady přes 80 úkolů!!! To je šílené!!!

Při polsechu si prostě poslechnete ke každému úkolu jinou nahrávku a pak s ní pracujete (máte tam k tomu otázky a na ty pak podle té nahrávky odpovídáte normálně jako v hodinách toho jazyka). Jenže ten poslech byl šíleně těžký. Mluvil rodilý mluvčí. A navíc mně poslechy nikdy moc nešly. Když jsem si třeba pouštěla film v angličtině, tak mi trvalo několik dní, kdy jsem si to pouštěla furt dokola, naž jsem tomu aspoň zbla porozuměla.
Navíc tam byĺy šíleně krátké intervaly na přečtění těch odpovědí a vybrání té správné.
Pak jsem měla 10 minutovou přestávku na jídlo. Ta učitelka mi nechtěla dát žádnou (prý že se to dělá, jen když je ve třídě více žáků-já jsem tam byla sama), ale já jsem ji ukecala. Přece nebudu dělat v kuse víc jak 80 těžkých úkolů, ne?
Pak se šlo na čtení. To jsem si tu laťku nastavila pěkně vysoko. Já blbec si myslela, že to zvládnu. Jenže! To bych musela rozumě i té druhé polovině slovíček (nemohla jsem mít slovník, takže jsem byla v háji) a musela bych číst rychleji nebo by tam musely být kratší texty. Protě jsem tu ani nestihla dodělat a z toho, co jsem stihla, budu mít beztak půlku špatně.
Rada na závěr: k maturitě z jazyka si vyberte tu základní úroveň. Tu vyšší ať si vyberou jen ti, co jsou na to opravdu machři a mají dobré učitele. Kdybych já na ně neměla smůlu, tak si myslím, že bych tu vyšší úroveň dala.
Metalový bůh s vámi, haf!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 habala habala | Web | 15. října 2010 v 21:45 | Reagovat

Taky uvažuju o maturitě z angličtiny. A sice se mi nezdá nijak složitá nebo nenaučitelná a učitele máme naštěstí docela dobrýho, ale učim se jí teprve od prváku, proto budu dělat jenom tu jednodušší úroveň... Teda, do teď jsem si to myslela. Od teď přemejšlim, že ten gympl vzdám rovnou... :D Držim palce, aby se to nakonec nějak dalo zvládnout, nebo radši aby si to s těma státníma maturitama úplně rozmysleli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama