VŠECHNY POVÍDKY O POSTAVÁCH Z NARUTA A YAOI POVÍDKY PŘESUNUTY NA MŮJ 2. BLOG S YAOI POVÍDKAMA

Zduř, luďkove! aneb Ostravak Ostravski u nas doma

15. ledna 2011 v 13:00 | haf |  žiju
Včera k nam přyšla neteř. Tuž to mi zkazylo plany na cely den, bo sem se chtěla učiť na maturytu. Ale dopoledne sem nebyla ve škole, bo sem chrapala až do deviti hodin. Tuž sem dopoledne čuměla na Naruta, to ja dycki, když sem cely den doma. Po paru dilach mě mama zavolala, ať uvařym cosyk na žradlo. No dobre, pry mam zrobit ovesnu kašu. Jak to tak micham, ruku už celu červenu jak vařeny rak-od pary, zazvoni zvonek. Mama přyleti k oknu jak jelen, kery byl do dupy střelen, otevře ho a tam neteř. Pry esli muže k nam.
Ja už cela rozjařena skaču jak šalena v kuchini, že sy podřystam o Narutovi:D No, podřystam. Jak přyšla, tak sme chvilu počkali, až se to žradlo uvařy, pak sme se nažrali a čuměli na Naruta. Pak se v polovině jedneho dilu seknul komputer, tak sme se na to vysraly a přemyšlaly, co budem robit.
Do paly mi vlezlo, že pujdem do knihovni a že sy tam popujčuju knižki do maturyty a hlavně vratim tu nudnu bichlu, co čitam už od Vanoc a nemužu ju dočisť, bo je zabavna tajak prezydentuv proslov na Novy rok. Tuž sme dorazyly do tej knižkopujčovni a hledali. Ja sem chtěla Romea a Juliju od Šejkspira. Guvno! Nemjeli ho tam. Tuž tak šmejdime mezy policami a co něnajděm? Denik Ostravaka-nevim ale, kere dili. To si musim pujčiť. Tuž, tak to zeberem do košika a idem do čitarni. Otevřu asy prvni dil a čitam. Čitam to šeptem aji neteřy, bo sem se stiděla to čisť nahlas. Eště by se ludě pomysleli Buh vi, co. No, ale jak sem to tam přednašela ukazkovu ostravštinu (hold Ostravakovi Ostravskemu) a jak tam byli take kidy, že sme se řechtaly na cele kolco jak kuň než uvidi Taxys a mislely sme, že se poštijeme smichi:D Tuž ludě se o nas museli misleť, že sme zdrhly z Opavi:D
Doma sem se do teho večer eště začitala a čitala sem to aji mamě. Tuž, tak sme se neřechtali ani jak ten kuň než uvidi Taxys:D
Tuž, ostravskemu kecalektu zduř!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MurderLucy MurderLucy | Web | 16. ledna 2011 v 9:32 | Reagovat

to je dobrej článek ;-)
jo a maš luxusní dess! :-)

2 maglaiz maglaiz | Web | 23. ledna 2011 v 19:47 | Reagovat

ach, krásná Ostravština, sice trochu zkomolená, ale přesto skvělá :-) Ten článek mám brát jako výsměch nebo nadšení pro tento kecalekt? :-)

3 maglaiz maglaiz | Web | 24. ledna 2011 v 17:55 | Reagovat

Bylo mi to hned jasné, ale chtěla jsem se v tom mínění utvrdit :-) Také bydlím kousek od Ostravy a naše ostravština je v těchto končinách okořeněna slovenskými výrazy ( to bude asi tím, že se našim slovenským sousedům koukáme skoro do talíře :-D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama