VŠECHNY POVÍDKY O POSTAVÁCH Z NARUTA A YAOI POVÍDKY PŘESUNUTY NA MŮJ 2. BLOG S YAOI POVÍDKAMA

Pokus o fejeton

6. dubna 2011 v 21:20 | haf |  píšu
Jo. Já píšu i něco jiného než yaoi povídky:D No, zítra v češtině budeme psát fejeton a já nemám ani šajnu o tom, jak se to píše:D Tak jsem si prošla pár těchto slohových útvarů a samozřejmě jsem si zjistila i znaky fejetonu, ale nejlepší je, když si to člověk zkusmo napíše sám. No, mně připadá, že jsem sklouzla spíš k vypravování, ale tak posuďte sami;-) Přece jen, fejeton jsem psala poprvé v životě. Ale zas si myslím, že špatné to není (to bych to sem nedávala:D), i když je to možná spíš vypravování:D
Stres, únava, otrávenost a v hlavě jediná otázka: "Co když to nezvládnu?" Taky se vám tahle slova zatemňují mozek při pomyšlení na maturitu? Mně rozhodně ano. A tak každý den po škole usednu k počítači, vypracovávám si maturitní otázky, čtenářský deník, ročníkovou práci, projekt do angličtiny, tohle a támhleto, až mi z toho jde hlava kolem. A ještě do ní nasoukat všechny ty informace! Za pouhý měsíc! Jenže to by nebyl náš domov, abych se mohla v klidu připravovat. Jen, co dorazím do svého milovaného bydla, odhodím tašku do kouta s tím, že nač ji uklízet, když se mnou zítra poputuje do ústavu vzdělávání pro mladé? Najdu notebook, zapnu jej a otevřu maturitní otázky. Najednou slyším z kuchyně mámu:
"Jani! Nemáme rohlíky, pečivo a maso na zítřejší oběd. Chybí jogurty, mléko, šampony a mýdlo. Jo, a dochází zubní pasta a prášek na praní."

S neblahým, leč správným tušením odpovím, že nemám čas jít na nákup a musím být "ready" na maturitu a na práci toho mám ještě hodně. Osoba, jako by to ignorovala, se ke mně hrne s taškou a penězi v ruce.
"Ale Jani. Víš, že musím vařit oběd a táta nemá rád, když je pozdě hotový," kouká na mně, majíc v očích prosebný výraz.
Očkem mrknu na svou bundu visící v otevřené skříni. Jako správný student oděvnictví mám s přehledem vyjmenovat operace, jak byla postupně hotovená, mít dávno hotový rozbor, podle kterého zjistím, z jakého materiálu je vyrobená, vzhled suroviny, kde se pěstuje, úpravy pro výrobu látky na daný druh oděvu, počet vláken a jak je obarvená. Položky, které jsou zapotřebí ke zhotovení barviva, bych měla vyjmenovat pozpátku. Jenže bude mi to dobré k životu? Nestačí pouze vědět, jak se daný oděv šije a znát druh textilie? Jasně, že ano, bleskne mi hlavou. Navléknu tedy svršek na sebe a vyrazím s nadějí, že v obchodě alespoň nebude moc lidí.
Omyl! Minimálně u deseti pokladen jsem odhadem napočítala více než padesát jedinců s nákupy většími než oni sami. Nedá se nic dělat. S vozíkem zajedu do jedné z těch předlouhých řad a čekám. K náladě mi však nepřidá ani pohled na hory položek od každého nakupujícího stojícího přede mnou, ani otrávený pohled staršího pána za mnou, značící myšlenku, že "ta dnešní mládež si starých lidí vůbec neváží". Ano, mohla bych jej pustit před sebe, ale mám naspěch. A to dost velký. Vždyť se ještě musím učit do angličtiny, připravit si slohovou práci do češtiny, kouknout na maturitní témata, no jéje! A vůbec, dát přednost takovému protivnému člověku? Myslím, že pouštět staré lidi je slušnost, ale oni by také mohli mít pochopení pro to, že mám naspěch! K tomu všemu mi ještě ujel autobus domů, ten druhý měl zpoždění a na cestě jej potkala dopravní zácpa. U vchodu do bytu do mě vrazil taktéž spěchající soused a já jen bezmocně hleděla na protržené kvalitní igelitové tašky z Tesca a prasklé jogurty. Sbírání zabralo dobrou půl hodinu.
A tak jsem v překrásnou dobu-sedm hodin večer-usedla k onomu notebooku a začala se připravovat do školy. Teď mám v hlavě plno odborných termínů značících, kde mám co přišít, našít, vyztužit a vyžehlit a v jakém sledu, myslím anglicky a ve stylu fejetonu. A také si říkám: Nebylo by lepší, kdybych se začala učit už o několik měsíců dříve? V hlavě mi leží jedno nepříjemné přiznání. Vladimír Iljič Lenin měl se slovy "Učit se, učit se, učit se!" pravdu.

Uff! Tak, doufám, že jsem to zas až tak nezkonila. No nic, mějte se, já jdu čumět na Naruta:-)
Vaše haf
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 7. dubna 2011 v 14:20 | Reagovat

Nemáš zač :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama