VŠECHNY POVÍDKY O POSTAVÁCH Z NARUTA A YAOI POVÍDKY PŘESUNUTY NA MŮJ 2. BLOG S YAOI POVÍDKAMA

Březen 2013

U2-Elevation (live from Slane Castle, Ireland)

4. března 2013 v 23:00 | haf |  videa
Na U2 jsem v poslední době závislá :-) Je to pro mě nesmrtelná kapela, kterou znám už 9 let a pořád mě neomrzeli. Zvlášť DVD U2 Go Home: Live from Slane Castle, Ireland. Toto DVD je nejenže skvěle natočené, ono vás přímo vtáhne před pódium a vy jen hledíte na Bona, Edge, Larryho a Adama, jak to tam rozjíždějí. Tedy, hlavně Bono a sem tam The Edge. Navíc, když jsem si to DVD pouštěla poprvé, čuměla jsem jak puk na to, jaký je Bono showman xD Vůbec bych to do něj předtím neřekla. Nevím, proč. Asi proto, že jsem tehdy křesťany měla za klidnější lidi nebo co. Každopádně, první dojem z tohohle koncertu byl hodně silný a zanechal ve mně dokonce i vzpomínky na hezké chvíle, když jsem třeba jen obdivovala nějakou písničku. Třeba akustická verze Staring at the Sun je úžasná a líbí se mi, jak tam potom Bono kope do míče. "Hraje fotbal", jak já tomu už odjakživa říkám xD
Taky se mi líbí, jak tam je udělaná taková ta "dráha" mezi diváky. To je supr, zvláště, když nejste u pódia, tak máte šanci, že k vám zpěvák, či nějaký jiný člen kapely (a u Bona a The Edge obzvláště) přiběhne :-) Taky se mi tam třeba líbilo, jak Bono dal ty své brýle jedné fanynce. Bono je rozhodně člověk, kterého bych chtěla potkat. Došla jsem k tomuhle názoru po přečtení knihi Bono o Bonovi, kterou jsem kdysi vyhrála v Popcornu. Je to zajímavý člověk. A taky se mi na něm líbí, že třeba po ulici chodí bez bodyguardů. A víte, co? Lidi ho respektují a dají mu pokoj. Tak to má být :-)
Taky si pamatuju, že Bono byl první z rodilých mluvčích, kterému jsem se snažila porozumět, když jsem se učila anglicky (tehdy tomu bylo cca 5 let). A něco jsem mu rozuměla a hrozně mě to těšilo. Byl to projev mezi pár písničkami právě na tomhle DVD a byl o tom, že jeho táta a táta The Edge šli po Madison Square Guarden v NY a zpívali duet ze Silver Fish :-)
A ještě něco: zjišťuju, že jak dospívám, tak čím dál více chápu poetiku těch písní. Já totiž nemám problém se plynně domluvit anglicky a ačkoliv jsem se těm písním snažila porozumět už dříve, tak přece jenom, ve 14 člověk věci chápe jinak než v mých 21 :-)
A už to nebudu zdržovat a dám sem otvírák Slane Castle, Elevation. Pecka, že?