VŠECHNY POVÍDKY O POSTAVÁCH Z NARUTA A YAOI POVÍDKY PŘESUNUTY NA MŮJ 2. BLOG S YAOI POVÍDKAMA

Zemřel zpěvák Citronu, Stanislav Hranický

9. dubna 2013 v 15:53 | haf |  jiné kapely
Po dlouhé době se ozývám, ale tentokrát se smutnou zprávou. Včera jsem se doslechla, že v neděli 7. 4. 2013 zemřel zpěvák naší ostravské legendy Citronu, Standa Hranický.
Je mi líto, že zde musím oznamovat další úmrtí svého oblíbeného zpěváka. Tohle pro mě byl a vždycky bude Pan Zpěvák s velkým Z. Citrony si prostě bez něj nedovedu představit, i když byly doby, kdy tam zpíval třeba Láďa Křížek.
Tohle mě dostalo a překvapilo.


Se zpěvem Stanislav Hranický začínal v roce 1968 v ostravské beatové kapele Majestic, kde zpíval společně s Marií Rottrovou a později i s Věrou Špinarovou. Právě s Majesticem nahrál v roce 1969 svůj první singl a hit Rok s Monikou.
V sedmdesátých letech pak Stanislav Hranický hostoval například ve skupině Ivo Pavlíka a před svým příchodem do Citronu se ještě v roce 1982 krátce objevil v kapele BBP po boku Radima Pařízka, Míly Benýška a Jiřího Krejčího.
V legendárním Citronu pak Stanislav Hranický strávil téměř třicet let a natočil s ním sedm singlů, jedno DVD a tři alba, z nichž toho nejslavnějšího Plni energie, které se může pyšnit titulem vůbec prvního českého heavymetalového alba, se prodalo přes půl miliónu nosičů.
S Citronem zažil rovněž další úspěchy, jako například výhru druhého a třetího místa v anketě Zlatý slavík v letech1986 a1987. V posledních letech se především jeho zásluhou kapela umisťovala ve stejné anketě vždy v první desítce.
Za zmínku stojí i to, že Hranický během své hudební dráhy sdílel stejné pódium se světovými velikány žánru jako jsou Scorpions, Judas Priest, Uriah Heep nebo Helloween. Poslední studiovou deskou Citronu, kterou nazpíval, je album Bigbítový pánbů z roku 2010.
Stanislav Hranický je už druhý člen nejslavnější sestavy Citronu, který předčasně zemřel po boji se zákeřnou chorobou. V roce 1997 kapela přišla o kytaristu Jindřicha Kvitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama